Freitag::
Mainstage
Act of Rage, Adaro, D-Block & S-Te-Fan, Dimitri K vs Major Conspiracy, Frequencerz, Overdose, Ran-D, Sickmode, Vertile’s Dimension X, Villain
Dynamite
Angerfist, Deadly Guns vs Irradiate, Dither, Dr. Peacock, Juliëx, Mad Dog, Major Conspiracy, Major Conspiracy vs Mish, MC Rob, Spitnoise, Trespassed, Unfused
Fanaticz
Anderex, Bloodlust, Cryex vs Mutilator, Dual Damage b2b Aversion, Fraw vs Unresolved, Killshot, Malice vs Riot Shift, MC Flo, MC Livid, Rooler, So Juice & Deezl, The Savage Squad Take-Over by The Purge, Adjuzt, Omnya, Griever & Pl4y
Fusion
Devin Wild, Digital Punk, E-Force, Frontliner, Jay Reeve, Keltek, Mad Dog, Mark With A K & MC Chucky, MC Da Syndrome, Pat B, Primeshock
Boombox
Art Frequency, Bright Visions, Exodus, MC Activate, Refract, Revelation, Rogue Zero, Rosbeek, Spectre, Valido
Samstag::
Mainstage
Atmozfears, B-Front, Brennan Heart, Code Black, D-Block & S-te-Fan, D-Sturb, Da Tweekaz, Galactixx, Outsiders, Pat B, Phuture Noize, PRDX, Rooler, Sub Zero Project, Villain
Indoor Mainstage
Boray, Cryex, Demi Kanon, Hard Driver, Level One, MC Livid, N-Vitral, Rebelion vs Adjuzt, Rebelion vs Regain, Rebelion vs Vertile, Rebelion vs Warface, Vertile vs Adaro, Vertile vs Phuture Noize, Vertile vs Rejecta
Dynamite
Deadly Guns, Dimitri K vs Juliëx, Dimitri K vs Spitnoise, Hard Effectz vs Røza, MC Robs, MC Syco, Never Surrender, Noxiouz vs Jur Terreur, Partyraiser vs Bulletproof vs The Dark Horror, Partyraiser vs Dimitri K, Partyraiser vs Dimitri K vs Major Conspiracy, Partyraiser vs F.Nøize vs STV, Scarphase, Unlocked
Fanaticz
Chapter V vs Vyral, Fraw vs So Juice, Imperatorz, Invector, Jnxd, Kruelty vs Exproz, Luminite, MC Synergy, Mish, Mutilator, The Purge vs Omnya, Unresolved Alternate Identity, Vasto, Vexxed vs Luner
Outrageous
Alles & Iedereen, Bass Chaserz vs Deepack, Dr. Rude, GPF, Korsakoff vs Bass-D, Lunaticz, Mark With a K & MC Chucky, Mental Theo, Paul Elstak, Ruthless, Zany
Energetic
Abaddon, Barber, Cryogenic, Heavy Damage, Lunakorpz, Manifest Destiny, MC Raise, Soulblast, The Dope Doctor, Trespassed, Tukkertempo, Unproven
Bavaria Karnaval Festival Feestcafé
Arjon Oostrom, DJ Mitchel van Wijk, Feest DJ Jordi, Het Feestteam, Immer Hansi, Stef Ekkel, Thom Craane, Zanger Bas
Boombox
Bengr, Bmberjck, Deenis, Dvastate, Faceless, Gmaxx, MC Sarge, More Kords, Revive, Shei, The Shade, V!ndark
Melodica
Adrenalize, Damien RK, Demi Kanon, Envine, Jay Reeve, Jones, MC Barricade, Primeshock, Refuzion, Solstice, Stormerz, The Pitcher
Sonntag::
Mainstage
Act of Rage vs Radical Redemption, Adjuzt vs Aversion vs Mutilator, Aftershock vs Devin Wild, B-Front vs Phuture Noize, Bloodlust vs Unresolved, Mandy, MC DA Syndrome, Mental Theo, Sound Rush, The Purge, Vertile vs Cryex, Villain, Warface
Indoor Mainstage
DJ Ziggy, Django Wagner, Kruzo, Lamme Frans, Michael Amani, Outsiders, Paul Elstak, Rooler, Stuk, Tommy Santo ft Q on Trumpet
Dynamite
Billx, Creeds & Helen Ka, D-Frek & JKLL, Da Mouth of Madness, Doris, Dr. Peacock, Dr. Peacock & Major Conspiracy & Dimitri K, Dr. Peacock vs The Sickest Squad, N-Vitral, Odium,P artyraiser vs Barber, Sefa
Fanaticz
Anderex vs Deezl / Crypsis vs Deluzion / Dual Damage / E-Force vs Killshot / Element / Malice / MC Livid / Nightcraft vs Inpulsa / Physika vs Voidax / Scarra vs Kenai vs Oxya / Sickmode & Mish / The Straiikerz / Uncaged
Relive
Zany, Adaro vs Crypsis, Avio Bazzleggerz, Frequencerz, Frontliner, Jones, Josh & Wesz, MC DV8, The Pitcher, Thera vs Geck-O, Zelecter
Onbesuisd
Diaz & Bruno, Freddy Moreira, Jematthy, Johnny 500, Mamba, RTDV, Team Rush Hour, Thornballin’, Tivwel
Bavaria Karnaval Festival Feestcafé
Bart van Dishoeck, Chiem, Dennis Beso, Jeffrey Heesen, Partyfriex, Tim Schalkx, Tommy Santo, Zanger Kafke
Boombox
Divinez, Gezellige Uptempo, Inflame, Low Frequency, MC Barricade, Serzo, Sparkz, Subraver, The Herbalist
Uiltje
Bambi, Criminal Mayhem, Emas, Francois, Møscardø, Potato, Theodor Nabuurs